Udstiller-opbakningen er stor til EOT – Electronics of Tomorrow, der i år bygger videre på ambitionerne om at tilbyde en fremsynet og anderledes messeoplevelse. Eksklusive events og en opfindsom indretning er i vente på den fjerde udgave af den fortsat nytænkende messe, der har fokus på både udstilling, konference og netværk. Det hele foregår i MCH Messecenter Herning 9.-11. maj 2023.

Foto: MCH/Tony Brøchner.
Elektronik- og teknologibranchens mødested EOT – Electronics of Tomorrow tilbyder igen en innovativ messeoplevelse, når messen for fjerde gang samler branchen til maj. Messen, der ikke mindst søger at skabe så optimale rammer for networking som overhovedet muligt, byder eksempelvis på et unikt forplejningskoncept, hvor al mad og drikke er inkluderet for både udstillere og besøgende – netop med henblik på at bringe folk sammen og danne rammen om perspektivrige, personlige møder.
Desuden kan messen i år bryste sig af et omfattende konferenceprogram, der udfolder sig på ikke færre end tre scener. Også workshops er en central del af årets messe, der sætter en stor ære i at facilitere vidensdeling på kryds og tværs med netop workshops og en række oplæg, der opererer på et højt, internationalt niveau. Og så er det ikke tilfældigt, at T’et i EOT står for ‘Tomorrow’ – blandt messens udstillere finder man nemlig 20 startups, der har mulighed for at deltage i en ‘pitching contest’, hvor der er 50.000 kroner på højkant.
EOT – Electronics of Tomorrow finder sted i MCH Messecenter Herning 9.-11. maj 2023.
Kontakt:
Christina Rosenlund, projektleder, MCH A/S
Tlf.: 99 26 98 58
E-mail: cro@mch.dk

